Przebieg laminacji brwi

Cały zabieg trwa do 45 minut i zaczyna się od odpowiedniego przygotowania brwi. Zaczynamy od oczyszczenia brwi i nałożenia na nie aktywatora z kwasem tioglikolowym powodującym otwieranie się łusek włosa. Następnie włoski powleka się keratyną, która ma za zadanie odbudowanie struktury brwi, wzmocnienia ich i pogrubienia.

Następnie nakłada się resztę substancji pielęgnujących a przykład odżywiający i nawilżający olej jojoba lub wzmacniający oleju makadamia. Dodatkowo produkty te działają okluzyjnie, uzupełniają spoiwo między łuskami. Zabieg można uzupełnić farbowaniem, henną oraz regulacją wedle upodobań.

Proces zabiegu

Krok 1.

Laminowanie brwi rozpoczyna się od właściwego przygotowania włosków do zabiegu. Ich powierzchnia jest odtłuszczana. Osoba poddająca się zabiegowi musi zamknąć oczy, tak aby można było położyć specjalny wacik na okolice pod brwiami, który ochroni skórę i oczy przed ewentualnym kontaktem z preparatami.

Krok 2.

Po dokładnym odtłuszczeniu, na brwi nakładany jest odżywczy preparat, który przygotowuje je do późniejszego farbowania,

Krok 3.

Po tym, jak wyschnie odżywczy preparat rozpoczyna się farbowanie brązową, albo czarną farbą, w zależności od wcześniej wybranego koloru. Farba musi schnąć kilkanaście minut.

Krok 4.

Ostatnim krokiem laminowania będzie utrwalenie za pomocą keratyny wszystkich wcześniej nałożonych na brwi preparatów. Kiedy keratyna dokładnie wyschnie, zabieg jest już zakończony.
strona pierwsza
strona druga